Unikátní hromadná vystoupení cvičenců. Krajský všesokolský slet v Přerově slibuje strhující podívanou

Ilustrační foto Sokol

OLOMOUCKÝ KRAJ – Přijďte do Přerova na strhující podívanou! Na sletu Olomouckého kraje předvede 2 000 cvičenců unikátní hromadná vystoupení. V sobotu 15. června tak uvidíte jednu z posledních generálek před celostátním XVII. Všesokolským sletem, který bude začátkem prázdnin v Praze.

„Na krajském sokolském sletu v Přerově se připravte na strhující podívanou plnou energie a nadšených cvičenců! Náš slet je jeden z největších krajských sletů co do počtu cvičenců, slibuje nezapomenutelný den plný krásných choreografií a přátelské atmosféry,“ řekl Petr Douda, starosta pořádající sokolské župy Středomoravská – Kratochvílova. Můžete se například těšit na účast Vojenské hudby Olomouc při zahájení a v průvodu. “Tuto účast musela povolit přímo ministryně obrany,” prozradil Petr Douda. Pro detailní záběry a větší divácký komfort je nachystaná velkoplošná obrazovka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na síti X, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Krajský slet bude v sobotu zahájen ve 14:30 hodin sletovým průvodem z Masarykova náměstí, následovat bude přehlídka 11 hromadných skladeb všech generací od 15:00 hodin na Městském stadionu v Přerově.

Silní muži, elegantní ženy, malé děti i senioři

Uvidíte například silné muže v trojpatrových pyramidách, či elegantní ženy, které jsou důkazem toho, že pohyb je především radost. Hravé jsou skladby pro školáky a dojmou vás tříleté děti, které nejen že se na té velké ploše neztratí, ale zacvičí s naprostou samozřejmostí. Se svými skladbami se představí i seniorky a senioři. Podle starosty České obce sokolské Martina Chlumského jsou regionální slety velmi důležité. Propagují sokolské župy v místě jejich působení a upevňují jejich pozice v rámci kraje. „Sokol se dostane do povědomí veřejnosti a osloví nové zájemce o sportovní a kulturní činnost. Návštěvníci zažijí společně s námi atmosféru, která se opakuje jednou za šest let,“ říká Martin Chlumský.

Sletový týden v Praze

Regionální slety jsou nedílnou a důležitou součástí XVII. všesokolského sletu. Vrcholem bude sletový týden v Praze od 30. června do 5. července, na který z celého Česka přijede až 20 tisíc účastníků.

Sletový týden zahájí velkolepý průvod historickým centrem, divadelní představení na prknech Národního divadla pod režisérskou taktovkou Bohumila Gondíka a mše v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha. Ochutnávku toho nejlepšího ze sokolského výkonnostního sportu a ukázku tradičních a netradičních sportů přinese Sokol Gala v O2 areně. Součástí sletového týdne je také doprovodný kulturní program zahrnující divadelní a pěvecká vystoupení, výstavy nebo pódiová vystoupení v srdci Prahy, představující jak různorodý a bohatý Sokol je.

O  XVII. všesokolský slet je mimořádný zájem. Na hromadné skladby ve Fortuna Aréně v pražském Edenu zbývá poslední čtvrtina vstupenek, které si můžete koupit prostřednictvím portálu Ticketportal.