Letní kino v Přerově bude hrát každou prázdninovou středu. Známe program

PŘEROV – Druhým rokem bude v Přerově promítat letní kino, které přerovská radnice pořídila loni v rámci participativního rozpočtu  „Chci v Přerově“. Mobilní filmové plátno se objeví na třech místech Přerova každou prázdninovou středu. Pět filmů do programu zařadilo kino Hvězda a čtyři filmové hity si mohli zvolit sami Přerované.

Letní kino Po setmění bude v Přerově promítat od 3. července každou středu až do konce prázdnin. Můžete se těšit na tyto filmy: Big Lebowski, Sex ve městě, Matka v trapu, Mrtvá nevěsta Tima Burtona, Gump – jsme dvojka, Osvícení, Jedeme na teambuilding, Sex ve městě 2, Oppenheimer. „Pět filmů jsme do programu zařadili my a čtyři filmové hity si mohli zvolit sami Přerované v hlasování, které probíhalo na webu města na přelomu dubna a května. Ankety se  zúčastnilo 171 hlasujících, a ti svými hlasy vybrali z nabídky deseti filmů čtyři favority,“ informovala vedoucí kina Hvězda Svatava Měrková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na síti X, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Těšte se na české filmové hity

První místo obsadila s 87 hlasy komedie Matka v trapu, druhou příčku vybojoval s 81 hlasy film Jedeme na teambuilding, Gump – jsme dvojka získal se 76 hlasy třetí místo a do programu se s 66 hlasy vlezl i animovaný fantasy muzikál Mrtvá nevěsta Tima Burtona. „Je vidět, že u přerovského publika vítězí české filmové hity, u kterých si lidé odpočinou, zasmějí se a užijí letní pohodu. Pevně ale věřím, že program je poskládaný tak, že na své si přijdou i návštěvníci s odlišným filmovým vkusem,“ okomentoval výběr primátor města Petr Vrána.

Kde se bude promítat

Promítat se bude ve třech lokalitách, a to v parku Michalov, na Laguně a v Předmostí – na hřišti základní školy J. A. Komenského. Pomyslná filmová klapka odstartuje promítání v devět hodin večer, pouze poslední filmový den, 28. srpna, bude drama Oppenheimer začínat o půl deváté. Cena vstupného na jednu projekci pod širým nebem je stanovena na 100 korun a lístky budou k zakoupení jak na místě před promítáním, tak i online na webových stránkách kina Hvězdy.

Deky s sebou

„Diváci letního kina budou sedět na trávě, proto doporučujeme lidem, aby si vzali deky a karimatky. Návštěvníci, kteří si donesou vlastní židličky nebo sedátka, budou sedět vzadu, aby nebránili ve výhledu těm na dekách,“ doplnila Měrková.