Horská služba Jeseníky má dvě nové stanice, horští záchranáři mají lepší pracovní podmínky

Foto Horská služba ČR

JESENÍKY – Horská služba Jeseníky kompletně dokončila a uvedla do provozu dvě nové záchranářské stanice – jednu ve Velkém Vrbně a druhou v Hynčicích pod Sušinou. Dosud sloužili záchranáři ve dvou zastaralých unimobuňkách.

Se stavbou nových stanic začali dělníci v roce 2022. Nahrubo je dokončili vloni v prosinci, letos na jaře si záchranáři obě stanice dovybavili a uvedli do plného provozu. Záchranářský okrsek Staroměstsko letos slaví sedmdesát let od svého založení, a tak dostal hezký dárek. „Pro naše záchranáře je to krásný dárek k oslavám výročí, na které jsme pozvali také emeritní členy Horské služby Jeseníky. V rámci akce všichni společně zavzpomínali na léta v provizorních podmínkách, ve kterých se zde dříve sloužilo,“ popsal akci náčelník Horské služby Jeseníky Vítězslav Kaller.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na síti X, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Turisté v současné době častěji navštěvují Staroměstsko, a to jak v zimě, tak v létě. Proto jsou také potřeba častější zásahy horské služby, nové stanice jim zlepší pracovní podmínky.

Na výbavu nových stanic přispěl také Olomoucký kraj

„Jsem velmi rád, že kraj mohl horské službě pomoci a přispěl na vybavení jejich dvou nových stanic. Nepochybně to zlepší pracovní podmínky záchranářů, kteří se obětavě starají o životy a zdraví návštěvníků nejvyšších moravských hor,“ dodal Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje. Hlavním investorem staveb bylo Ministerstvo pro místní rozvoj.