V červenci a v srpnu nebudou jezdit autobusy MHD v Olomouci přes Schweitzerovu

Ilustrační foto DPMO

OLOMOUC – Stavební práce na opravě silnice na Schweitzerově ulici v Olomouci pokročily, od pondělí 1. července do neděle 25. srpna bude platit úplná uzavírka také pro autobusy MHD. Toto omezení ovlivní provoz autobusů číslo 10 16, 17, 27, 28, 50 a 51. Ty budou jezdit po objízdných trasách.

O rekonstrukci křižovatky Velkomoravské se Schweitzerovou ulicí a zároveň na opravě Schweitzerovy ulice mezi Velkomoravskou a Zikovou,včetně rekonstrukce autobusových zastávek a veřejného osvětlení až po ulici Jižní v Olomouci jsme vás informovali v tomto článku. Nyní nastala fáze, kdy bude platit úplná uzavírka Schweitzerovy ulice také pro autobusy MHD. „V termínu od pondělí 1. 7. 2024 do neděle 25. 8. 2024 bude z důvodu pokračujících stavebních prací na úpravě křižovatky Velkomoravská x Schweitzerova a opravě komunikace ulice Schweitzerova včetně zastávek Povel, škola uzavřena i pro autobusový provoz komunikace v ulici Schweitzerova v úseku mezi křižovatkami s ulicemi Velkomoravská a Zikova,“ uvedla mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na síti X, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Omezení ovlivní provoz autobusů číslo 10 16, 17, 27, 28, 50 a 51

Autobus 10 – pojede mezi zastávkami Autobusové nádraží podchod a Zenit/Hotelový dům v obou směrech po objízdné trase ulicemi Tovární a Velkomoravská. Na náhradní trase bude zastavovat na zastávkách Velkomoravská a Zenit v obou směrech. Naopak neobslouží zastávky Trnkova, Zikova, Rožňavská a Povel, škola.

Autobus 16 – mezi zastávkami Tržnice a Nové Sady pojede po objízdné trase ulicemi tř. Svobody, Polská, Rooseveltova a Střední Novosadská a zastaví na zastávkách Tržnice, Rooseveltova, Trnkova, U Rybářského stavu a Nové Sady. Ze zastávky Nové Sady pojede na zastávku Tržnice po objízdné trase ulicemi Střední Novosadská, Slavonínská, Schweitzerova, Zikova, Rooseveltova, Polská a tř. Svobody a zastaví na zastávkách Nové Sady, Slavonínská, Jižní, U Kapličky, Rožňavská, Zikova, Trnkova, Rooseveltova a Tržnice. Nebude zastavovat na zastávkách Smetanovy Sady, U Botanické zahrady a Povel, škola.

Autobusy 17 a 28 – mezi zastávkami Tržnice a U Kapličky pojedou v obou směrech po objízdné trase ulicemi tř. Svobody, Polská, Rooseveltova, Zikova a Schweitzerova. Na náhradní trase budou zastavovat na zastávkách Rooseveltova a Rožňavská. Nezastaví na zastávkách Smetanovy Sady, U Botanické zahrady a Povel, škola.

Autobus 27 – některé spoje budou zastavovat na zastávkách Smetanovy Sady a U Botanické zahrady. Tyto pojedou ze zastávky Tržnice ulicemi tř. Svobody, Polská, Wolkerova, Havlíčkova a tř. Svobody zpět na zastávku Tržnice. Na náhradní trase zastaví na zastávkách Tržnice (nástup označník „B“), Smetanovy sady, U Botanické zahrady (náhradní zastávka u přenosného označníku v Polské ulici před křižovatkou se Schweitzerovou ulicí), Výstaviště Flora (tramvajová zastávka) a Tržnice (výstup označník „A“).

Autobus 50 – mezi zastávkami Hotelový dům/Zenit a U Kapličky pojede v obou směrech po náhradní trase ulicemi Velkomoravská, Rooseveltova, Zikova a Schweitzerova. Na náhradní trase zastaví na zastávce Rožňavská. Nebude zastavovat na zastávce Povel, škola.

Autobus 51 – ze zastávky Tržnice pojede na zastávku U Kapličky po objízdné trase ulicemi tř. Svobody, Polská, Rooseveltova, Zikova a Schweitzerova, přitom zastaví na zastávkách Rooseveltova a Rožňavská. Nezastaví na zastávkách Smetanovy sady, U Botanické zahrady a Povel, škola.

Podrobné informace najdete na webu.