Výrobci porcelánu ze Selbu navštíví pardubické trhy

Zdroj: Město Pardubice

PARDUBICE – Na vánočních trzích na Pernštýnském náměstí můžete o třetím adventním víkendu zahlédnout výrobce porcelánu ze Selbu. Zakoupit si můžete výrobky přímo z rukou německých umělců.

Adventní trhy, které odstartovali v Pardubicích minulý víkend, začali také v německém Selbu. Se svojí nabídkou se prezentovalo i samotné město. „Připravili jsme na tento víkend tematický Porcelánový advent, který završí oslavy výročí třicátých let od navázaní spolupráce s partnerským městem Selb známým také jako město porcelánu. Podařilo se nám navíc na tento termín domluvit návštěvu německých porcelánových designérů Dominika Voigta a Jürgena Heinla, kteří u nás budou v rámci adventních trhů prezentovat své vlastnoručně zhotovené výroky,“ informovala Hana Svobodová z magistrátu Pardubice. Prohlédnout nebo rovnou koupit si můžete také vánoční a zimní motivy, které navodí příjemnou vánoční atmosféru.

Malé umělce čekají v rámci stříbrného víkendu vánoční dílničky ve sklepení galerie Mázhaus, malování porcelánu a spoustu dalších činností. Pro připomenutí partnerství Pardubic a německého Selbu navrhli designéři z porcelánky Porzellanikon porcelánový odlitek ve tvaru koňské hlavy z loga Pardubic a další dětské motivy. Workshopy jsou zdarma.