Desítky řidičů udělaly z Tyršových sadů parkoviště. Teď je čeká tučná pokuta

Zdroj: Městská policie Pardubice

PARDUBICE – Strážníci se ve čtvrtek večer nestačili divit bezohlednosti řidičů. Celkem dvacet šest aut parkovalo v Tyršových sadech u dětských hřišť a na trávě podél ulice U Stadionu. Při vjezdu do zakázaných prostor jim muselo být jasné, že tam nemají co dělat.

„Výsledkem je rozježděná tráva, ale také desítky zadokumentovaných přestupků. Do parku se přitom řidiči museli dostat jedině tak, že protlačili auta podél kamenů či sloupků, zřetelně zahrazujících vjezd vozidel do tohoto prostoru,“ sdělila mluvčí městské policie Lucie Klementová. Dvacet šest řidičů si auto zaparkovalo v parku a třicet dopravních přestupků jako stání na chodníku nebo na zákazu zastavení pak strážníci zjistili nedaleko.

Všechna auta strážníci zapsali a následně je budou řešit. Stání na veřejné zeleni se trestá dle vyhlášky města pokutou do výše deseti tisíce korun a správnímu orgánu až do sto tisíc korun.

V ten večer byla volná parkovací místa v bývalých jatkách u Tyršových sadů, v blízkém nákupním centru i v parkovacím domě na Karlovině. „Problém tedy určitě není o nedostatku parkovacích míst, ale jen o bezohlednosti řidičů,“ dodala Klementová.