Auta v příkopu i zranění. Zasněžené silnice komplikují dopravu na silnicích

Nehody na silnicích Zdroj: HZS Pardubice

PARDUBICKÝ KRAJ – Adventní čas s sebou přinesl sněhovou nadílku a tím pádem i zasněžené silnice. V celém kraji hasiči o víkendu zasahovali u dvanácti dopravních nehod a ode dneška pokračují dál. Nejčastěji jde o auta v příkopu nebo kamiony blokující silnici.

Od brzkého rána hasiči tahaly z příkopu auta v Koldíně, Šedivci a Oldříši, tam se dokonce jedna osoba při nehodě zranila. „V Lipovci, nedaleko Podhořan u Ronova, skončilo vozidlo na střeše, a ještě v příkopu. Lehce zraněná osoba byla předána zdravotníkům,“ uvedla mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Tři jednotky hasičů mířily do Heřmanova Městce pomoct řidiči s prázdnou cisternou. Na kluzké vozovce to při rozjezdu řidiče táhlo do příkopu. V Dřítči na Pardubicku se zase na zasněžené silnici střetla dvě auta, naštěstí bez zranění. Hasiči provedli protipožární opatření vytáhli jedno auto z příkopu. Sedmitunový náklaďák, blokující silnici, vyprošťovali hasiči v Hrádku na Orlickoústecku. „Sníh bude padat dále, při své jízdě buďte opatrní a nemějte těžkou nohu na plynu,“ dodala Horáková.