Užijte si vánoční benefiční koncert a přispějte na domácí hospicovou péči

Benefiční koncert Zdroj: Charita Pardubice

PARDUBICE –  V chrámu Československé církve evangelické v Hronovické ulici se v sobotu od šesti hodin uskuteční Vánoční benefiční koncert. Uslyšíte české i zahraniční adventní písně a Ondřej Pavlák Zahaluk, Adéla Krátká, Rosa Krátká a Dětský sbor Rosa ze ZŠ Josefa Ressela zahrají některé vánoční písně.

Dobrovolným vstupným tak podpoříte Domácí hospicovou péči Oblastní charity Pardubice. „Jsem moc ráda, že po kovidové pauze, kdy jsme museli překládat či úplně rušit mnoho benefičních akcí, můžeme s pomocí umělců, kteří pro nás koncert pořádají již podruhé za sebou, upozornit na existenci služby domácího hospice a získat tak prostředky na její provoz,“ uvedla ředitelka pardubické Charity Marie Hubálková. Pomocí multidisciplinárních týmů středisek v Holicích a Pardubicích poskytuje pardubická Charita domácí hospic pacientům v domácnostech.

Péče je poskytována zdarma a k dispozici jsou i další charitní služby, jako půjčovna kompenzačních pomůcek, pečovatelská služba, terénní a pobytové odlehčovací služby a další. Je připraven také přímý přenos koncertu pro ty, kteří se nebudou moci osobně dostavit.