Do Pardubic se znovu vrací štědrovečerní tradice

Zdroj: Město Pardubice

PARDUBICE – Po covidových letech se opět můžete vrátit k tradici štědrovečerních procházek po slavnostně vyzdobeném centru města a sdílet tak atmosféru svátků se svými přáteli. Pardubická Štědrovečerní procházka se stala tradicí od roku 1998 a je ojedinělou akcí svého druhu v Čechách.

Štědrý den můžete využít k návštěvě osvětleného zámku, Pernštýnského náměstí s poslechem České mše vánoční a můžete si i zazpívat v městském divadle a zažít nepopsatelnou vánoční atmosféru. Od deseti do dvanácti dopoledne a od jedné do tří odpoledne se pro veřejnost otevře i Zelená brána, odkud uvidíte Pardubice jako na dlani. „O půl desáté večer se pro všechny, kteří opustí televizi a plné stoly, otevřou brány zámku a muzea a zůstanou otevřeny do půlnoci,“ uvedl mluvčí města Radim Jelínek.

Kdo zamíří v jedenáct večer na Pernštýnské náměstí nebo o půlnoci do divadla, může se připojit ke Štědrovečernímu zpívání České mše vánoční.

Otevřou se i pardubické kostely. Od čtyř hodin odpoledne se koná v kostele sv. Bartoloměje bohoslužba pro rodiny s dětmi, sváteční bohoslužby pak začínají v deset večer a o půlnoci. O půlnoci můžete zajít i do kostela Zvěstování Panny Marie nebo do některé z kaváren či restaurací, které mají otevřeno dlouho přes půlnoc.