Singltrek se těší stále větší oblibě

Singltrek Zdroj: Moravská Třebová

MORAVSKÁ TŘEBOVÁ – Projekt Na hranici na hraně, při kterém spolupracovaly obce Dolní Morava s polským městem Gminy Bystrzyce Klodzske přinesl vysokou návštěvnost tratí. Kolem tisíc dvě stě bikerů zavítalo letos do kopců v okolí rozhledny Pastýřka.

Singltrek Moravská Třebová dává možnost sportu pro veřejnost každé výkonnostní úrovně včetně dětí. Tratě procházejí přes rekreační areál Knížecí louka. Nástupním místem je pro cyklisty parkoviště pod zámkem. Odtud vede trasa směrem do Pekla, kde začínají modré lehké traily nebo přes Knížecí louku s retenční nádrží, tam už začínají červené středně obtížné traily.

Do provozu Singltreku zasáhla také rekonstrukce rozhledny Pastýřka a další část tratí byla z důvodu odklízení dřeva napadeného kůrovcem uzavřena. „V průběhu listopadu proběhla důkladná kontrola technického stavu tratí. Opravy poškozených úseků zahrneme do plánu v druhé polovině března. Příští sezona začíná prvního dubna a k tomuto dni budou tratě pro sportovce v celé délce připraveny,“ ujasnil místostarosta města Václav Dokoupil.