Do Podhradí u zámku Rychmburk dojedete vlakem. Zastávka prošla opravou

Zdroj: Krajský úřad Pardubice

PARDUBICKÝ KRAJ – Cestu od železniční zastávky Předhradí si nově můžete zpříjemnit dvoukilometrovou procházkou na hrad Rychmburk. Od příštího roku se ze zastávky dostanete také do regionu Maštale.

Záměrem kraje i obce je, aby co nejvíce turistů využilo pro návštěvu hradu veřejnou dopravu. „V letošním roce se podařilo humanizovat vlakovou zastávku, která byla ve velice bídném stavu a zarostlá kopřivami. Dík patří Správě železnic, která vyslyšela naši prosbu a zrekonstruovala kolejiště a zřídila bezbariérové nástupiště,“ řekl náměstek hejtmana Pardubického kraje pro dopravu Michal Kortyš. Ve všední dny od června do října dojedete do Podhradí čtyřmi páry vlaků. O víkendu pěti páry vlaků, ale mimo sezónu jezdí o dva páry vlaků méně. Upravil se i parter zastávky a pro turisty vzniklo nové relaxační zázemí s informačními a mapovými tabulemi.

K dispozici je i nová zpevněná cesta a místa pro krátkodobé parkování vozidel.  Vedle zastávky jsou akátové lavice a stoly pro relaxaci při čekání na vlak a tři sta čtverečných metrů herní plochy pro děti s plotem, který zamezuje vběhnutí do kolejiště nebo silnice. Součástí zázemí jsou také ovocné stromy, které projdou omlazením, ale i nově vysázené jabloně a hrušně.