Zapojte se do Tříkrálové sbírky a přispějte tak na charitativní služby

Zdroj: Charita Pardubice

PARDUBICE – Po dvouleté pauze se opět vrací tradiční Tříkrálová sbírka, která potrvá  do poloviny ledna. Můžete na ni přispět koledníkům obcházejícím dům od domu. Oblastní Charita Pardubice využije dary k vybudování zázemí pro mobilní hospice, paliativní ambulance a k přípravě nových středisek charitativních služeb.

Nejen na Pardubicku obejdou malí i velcí koledníci všechny domy a popřejí štěstí, zdraví a Boží požehnání do nového roku. Také poprosí o příspěvek na charitní práci. „Vše, co na Charitě děláme, směřuje k tomu, aby naši klienti a pacienti mohli zůstávat se svými rodinami a blízkými v přirozeném prostředí – doma. Naše zdravotní sestry, pečovatelky a sociální pracovníci denně poskytují terénní péči stovkám potřebných. Jsme velice vděční za dary do Tříkrálové sbírky, které využíváme k rozvoji a rozšíření těchto služeb,“ řekla ředitelka pardubické charity Marie Hubálková.

Zapojit se můžou celé rodiny i jednotlivci, skupinkám bez vlastního doprovodu se zajistí zodpovědný vedoucí. Nebudou chybět tradiční kostýmy, dárky pro koledníky, občerstvení a zázemí na pardubické faře v Kostelní ulici. S dotazy se obraťte na koordinátora Tříkrálové sbírky na Pardubicku Miloše Láška, telefonní číslo 730 572 959, email dobrovolnik@charitapardubice.cz nebo se přihlaste přes formulář https://pardubice.charita.cz/trikralove/chci-koledovat/