Vydejte se do orlickoústeckého muzea na tři zajímavé výstavy

Zdroj: Pixabay

ÚSTÍ NAD ORLICÍ – V městském muzeu můžete v lednu shlédnout tři výstavy s různou tématikou. Dozvíte se o světě starých kaváren a cukráren, o životě Bohuslava Langa – prvního porevolučního starosty,  a také o životě Hernychových dětí.

Vánočně laděná výstava nazvaná Cukr, káva, limonáda aneb Světem starých kaváren a cukráren, která končí 15. ledna, vás zavede do světa kaváren a cukráren z první poloviny dvacátého století. Prohlédnout si můžete velkou kolekci ručních mlýnků na kávu, dozvíte se tajemství cukrářské výroby s dávnými cukrářskými nástroji a strojky na ruční výrobu zmrzliny nebo nahlédnete do stylizovaného cukrářského obchodu.

Druhá výstava s názvem Pestrobarevný život Bohuslava Langa aneb První porevoluční starosta, která končí 22. ledna, vám ukáže pestrý život Bohuslava Langa od jeho dětských krůčků přes skautské, sportovní a studentské mládí až do starostenského křesla. Na další výstavě s názvem Hernychovy děti se dozvíte, jaký žily život od narození až po dospělost během přelomu 19. a 20. století, v období secese.