Nahlédněte do světa hendikepovaných lidí na výstavě v Litomyšli

Výstava Litomyšl Zdroj: Muzeum Litomyšl

LITOMYŠL – V regionálním muzeu můžete do 19. března 2023 zajít na interaktivní výstavu, na které se dozvíte něco z každodenního života hendikepovaných lidí. Výstava je otevřena veřejnosti a zaměřuje se především na žáky základních a středních škol.

Život lidí s postižením je prezentován interaktivní formou. Nejste o něm pouze „informováni“, ale máte možnost si jeho úskalí vyzkoušet na vlastní kůži. „Jedna věc je o hendikepech mluvit, ale úplně něco jiného je vyzkoušet si, jaké to je, pohybovat se s nějakým zdravotním znevýhodněním. Pro návštěvníky to je zážitek, který si mohou zapamatovat po celý svůj život a díky tomu třeba lépe pomoci zdravotně postiženému člověku v mnoha běžných životních situacích“ dodala manažerka projektu Vladimíra Tvrdková.

Výstava je rozdělena do několika etap, věnovaných různým úkonům a jednotlivým zdravotním znevýhodněním. Je prezentována formou, vystihující podtitulem „Neobvyklý výlet do světa lidí s hendikepem“. Vyzkoušíte si, jak se musí hendikepovaní lidé, dospělí i děti, vypořádat s různými životními situacemi, které jsou pro zdravého člověka bezproblémové. Návštěvníci jsou zábavnou formou pozváni na skutečný výlet, od přípravy na cestu, přes orientaci v terénu a použití dopravního prostředku, až po zážitky z cest. Nechybí například model autobusu nebo temný tunel, který znesnadňuje orientaci. Školní skupiny je nutné objednat předem na telefonním čísle 461 611 162 nebo e-mailu kmoskova@rml.cz nebo pokladna@rml.cz. Vstup je zdarma.