Plánovaná proměna Palackého třídy je zase o krok blíž

Zdroj: Město Pardubice

PARDUBICE – V budoucnu se počítá s revitalizací Palackého třídy v Pardubicích. V nejbližších letech se tak stane atraktivním místem pro trávení volného času i podnikání. K návrhu se můžete vyjádřit i napsat svůj názor.

Nová dokumentace naváže na studii z roku 2018 a na návrh stavby z roku 2020. Odbor dopravy už vypsal výběrové řízení na projektanta. „Důležitá tepna Pardubic, která aktuálně slouží jako průchozí spojka od nádraží do centra města, by se v nejbližších letech mohla stát místem pro trávení volného času i podnikání. Díky týmu architektů a zapojení veřejnosti máme od roku 2018 zmapován a k proměně navržen úsek Palackého třídy,“ uvedl primátor města Pardubic Jan Nadrchal. Palackého třída by měla být obnovována po etapách.

Lávka i objekty „kostek“, které jsou k lávce přimknuty, zůstanou zachovány. Dojde k revitalizaci komunikací, chodníků, zeleně a ulice nabídne i více prostoru pro chodce a zeleň. Šířka chodníků a vozovky zůstanou zachovány. Uspořádání ulice se liší v detailech, jako jsou rozmístění a řešení zeleně, podoby chodníků, přechody pro chodce, prostory zastávek MHD, doplnění infrastruktury pro cyklisty a vedení inženýrských sítí. „Asi největší změnou projdou veřejná prostranství ve východní části ulice. Úpravy se týkají nejen uličního profilu Palackého třídy, ale i míst napojení ulic Havlíčkovy, Jungmannovy, Macanovy nebo prostoru před Pardubickým pivovarem,“ upřesnil manažer projektu Martin Ptáček. Vzniknou nové funkční prostory a ty nevyužívané se promění na atraktivní pobytovou destinaci.

Veřejnost si bude moci návrh prohlédnout na panelech přímo na Palackého třídě nebo prostřednictvím webu z pohodlí domova. Můžete k návrhu napsat svůj názor, konkrétně o náplň „pásů aktivit“ podél chodníku. Do návrhu se můžete zapojit do desátého února na webu www.pardubice.eu/palackeho.