Na Cihelně se ještě dlouho nevykoupete. Opravy právě začaly!

Koupaliště Cihelna Zdroj: Město Pardubice

PARDUBICE – Dělníci se po dlouhé době chystají do rekonstrukce koupaliště Cihelna. Přípravné a bourací práce jsou v plném proudu. Zanedlouho začne také oprava všech bazénů a dalších prvků.

Oprava areálu o kapacitě čtyři tisíce návštěvníků je velmi rozsáhlá. „Opraven tak bude plavecký, skokanský, dojezdový bazén a také rekreační bazén, u kterého bude součástí prací oprava lízátka a divokého kanálu. Rekonstrukce bude dále zahrnovat úpravu brouzdaliště, ochozu skokanského bazénu a vířivek a vyměněny budou také dlažby a obklady schodiště u tribuny a chodeb sociálního zázemí,“ informoval náměstek primátora města Jan Hrabal. Dělníci se pustí do sanace železobetonových konstrukcí a opravy ocelových plotů a zábradlí, nejen pro lepší bezpečnost, ale i pro modernější prostředí. Vymění se i čerpadla a filtry včetně armaturních sestav u jednotlivých recirkulačních okruhů.

Očekávaná rekonstrukce potrvá podle naplánovaného harmonogramu dvacet dva měsíců. Po skončení všech oprav se v sezoně 2024 zahájí zkušební provoz a po jeho ukončení se dokončí ještě některé práce tak, aby při další sezoně mohli návštěvníci koupaliště využívat.