Opilci, kam se podíváte. Jeden spal na kraji silnice, další upadl na hlavu

Zdroj: Policie ČR Pardubice

PARDUBICE – Že je pes opravdu nejlepší přítel člověka se přesvědčil opilý muž, kterému jeho pes přivedl na pomoc policii. Dalšího spícího muže na chodníku řešili strážníci na stanovišti pro koloběžky. Nejhůře však dopadl muž, kterého alkoholová síla stáhla k zemi a rozbil si hlavu o chodník.

Na benzínku jeli strážníci o půl třetí ráno odchytit štěně, které si tam měl zapomenout jeho majitel. Pes je však zavedl do průjezdu k majiteli, ležícímu bezvládně na zemi. Po jeho probuzení strážníky si pes svého pána odvedl na ubytovnu. Na Zborovském náměstí našla hlídka šest plechovek piva, ke kterým pod lavičkou dohledali i jejich bezvládného majitele. „Ten po probuzení dýchnul 3,69 promile alkoholu. Během čekání na záchrannou službu si chtěl další pivo otevřít. Jakože na cestu. To už mu strážníci ale nedoporučili,“ upřesnil mluvčí městské policie Jiří Sejkora.

Další opilec se v Bělehradské ulici pokoušel odemykat cizí byt s krvácející ranou na hlavě. Strážníci muže bloudícího po domě předali do péče záchranky. Další konzument alkoholu byl tak unaven, že se uložil na kraj vozovky. „Tento záměr mu strážníci překazili a podrobili ho nejhoršímu možnému trestu. Na místo přivolali jeho vlastní manželku, která si pro něj na místo skutečně přijela,“ řekl Sejkora.

Na posledního opilce zavolal hlídku garážmistr městské policie. Muž těsně před příjezdem hlídky upadl hlavou na chodník tvrdým dopadem. Strážníci ho probrali až na několikátý pokus protože se udeřil do týla. Následně muže poslali záchrankou do nemocnice.