Novým terminálem projedou už v létě první autobusy

Zdroj: Město Pardubice

PARDUBICE – Přes nový terminál pro meziměstskou autobusovou dopravu projedou už v létě první autobusy. Oprava samotného objektu uprostřed terminálu a plochy dlážděné mozaikou se ještě dokončuje.

Po dokončení stavebních prací následuje zhotovení výjezdu linek MHD u Lidlu. Celkem přibyde osm nástupních a osm odstavných míst, jedna plocha pro výstup cestujících a zázemí uvnitř objektu pro řidiče. Čekárna pro cestující se stane součástí modernizované nádražní haly. „Projekt od začátku počítá s mobiliářem a dalšími prvky, v okolí terminálu tak bude doplněn vodní prvek, lavičky, připravuje se výsadba a nechybí zde ani kryté stání pro kola,“ informoval náměstek primátora města Jan Hrabal. Autobusy se do terminálu vpustí toto léto.

Budoucí terminál pro regionální autobusovou dopravu vzniká vedle hlavního vlakového nádraží a navazuje na zrekonstruované přednádraží s terminálem pro městskou hromadnou dopravu. Oproti stávajícímu autobusovému nádraží vznikne nový terminál v blízkosti vlakového nádraží a terminálu A. Tím usnadní cestování a zejména přestupy všem lidem, využívajícím veřejnou dopravu.