Opilá žena jela v protisměru a nerušeně minula strážníky

Zdroj: Pixabay

PARDUBICE – Neosvětleného auta pomalu jedoucího směrem Hůrka si strážníci všimli dnes hodinu po půlnoci. Řidička strážníky přehlédla a nakonec jim tvrdila, že před jízdou vypila jen jedno pivo.

„Že s řidičkou vozidla nebude něco v pořádku, bylo jasné od první minuty. Žena hlídkové vozidlo strážníků minula pomalou jízdou a nerušeně pokračovala několik desítek metrů jízdou v protisměru,“ popsal mluvčí policie Jiří Sejkora. Blikajícího policejního auta za zády si nevšímala.

Když žena pečlivě vykroužila kruhový objezd, strážníci najeli na silnici vedle ní. Sedmatřicetiletá řidička začala konečně reagovat a zastavila. „Rozvážným hlasem ujišťovala strážníky, že si dala jen jedno pivo a že to přece není problém. Vzhledem k tomu, že dechová zkouška u ní vyšla na 2,26 promile alkoholu, se pohádka o jediném pivu rozplynula, stejně jako naděje na udržení řidičského průkazu,“ řekl Jiří Sejkora. Na místo se dostavila i Policie ČR. Ženy přesvědčování o tom, že situaci jde vyřešit i jinak, strážníky nezajímalo.