Oprava Lidické ulice letos nebude. Změnila se technologie

Zdroj: Město Lanškroun

LANŠKROUN – Po nově opravené Lidické ulici se místo letos projdete až za rok. Podle zástupců Správy a údržby silnic Pardubického kraje proběhne oprava až během příštího roku. Kvůli změnám uspořádání uličního prostoru se upraví také chodníky a veřejné osvětlení.

Oprava silnice III/36810 v průtahu města Lanškroun se měla uskutečnit v tomto roce. Na základě provedených průzkumných prací ale došlo k důležité změně technologie opravy silnice. Ta si současně vyžádá úpravu projektové dokumentace. „Stav vozovky na ulici Lidická je často kritizován. Je dobře, že vlastník komunikace, kterým je Pardubický kraj, přistoupí k celkové rekonstrukci ulice a plánuje ji zařadit do svého rozpočtu pro rok 2024,” doplnil starosta města Radim Vetchý. Problém je i s nedostatečným odvodněním vozovky, který by původní plán opravy nevyřešil. Součástí nové projektové dokumentace se stane i osazení odvodňovacího žlabu v části ulice naproti garážím.

Nutné jsou také úpravy chodníků a veřejného osvětlení. Město provede úpravy na své vlastní náklady souběžně s plánovanou rekonstrukcí. Ještě před zahájením stavebních prací plánuje společnost Vodovody a kanalizace Jablonné nad Orlicí opravu kanalizace v místě od křižovatky I/43 po ulici Škroupovu. Práce tak budou probíhat ve vzájemné koordinaci.