V Ústí nad Orlicí probíhá statistické šetření Životní podmínky 2023

Zdroj: Pxhere

ÚSTÍ NAD ORLICÍ – Jako každý rok v ulicích Havlíčkova, Jilemnického a T. G. Masaryka na vás doma může zazvonit pracovník Českého statistického úřadu. Probíhá  totiž statistické šetření nazvané Životní podmínky 2023.

Pracovník od vás získá informace o bydlení, pracovní aktivitě a názorech na životní podmínky v domácnostech. „Šetření probíhá každoročně a týká se území celé České republiky. Zjišťování se stejným obsahem se koná v dalších třiceti třech evropských zemích a jeho smyslem je dlouhodobě získávat srovnatelná data o sociální situaci jejich obyvatel,“ uvedlo město Ústí nad Orlicí.

Tazatel Českého statistického úřadu si náhodně vybere nějakou domácnost a prokáže se průkazem tazatele ČSÚ, průkazem zaměstnance Českého statistického úřadu nebo svým občanským průkazem. Šetření potrvá až do 4. června tohoto roku. Oprávněnost návštěvy si lze ověřit na internetových stránkách ČSÚ v odkaze Ověření tazatele nebo na pracovišti KS ČSÚ v Pardubicích na telefonním čísle 466 743 424. Více informací se dozvíte zde