V České Třebové začalo kácení okolí nebezpečných stromů

Zdroj: Město Česká Třebová

ČESKÁ TŘEBOVÁ – Na několika místech ve městě začala likvidace stromů, které už jsou ve špatné kondici. Teď v zimě se dřeviny nacházejí v relativním vegetačním útlumu, neutváří tak nová vodivá pletiva a stávají se nebezpečím pro své okolí.

Městská společnost Eko Bi provádí kácení například smrku, dvou okrasných třešní na sídlišti Křib, kde mají stromy sníženou vitalitu a ve větvení třešní se objevily dřevokazné houby. „Ty byly zpozorovány také na bříze v ulici Krátká, která je navíc nakloněná a se suchým vrcholem. Obdobně je tomu také v areálu MŠ U Stadionu, kde kromě dřevokazných hub došlo také k infekci kořenů či větvení,“ sdělil mluvčí města Jiří Holý.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Celkem se pokácí dvě jívy, bříza, topol a třešně. V ulicích U Stadionu a Tykačova se pak kvůli snížené vitalitě stromů a výzvy od Správy železnic pokácí ještě dvanáct smrků. Zakročit se také muselo v ulici Na Výšině, kde se nacházel vícekmen vrby s nestabilním větvením.