Prezentaci vítězného návrhu soutěže Galerie Perlou uvidíte už zítra

Perla Zdroj: Město Ústí nad Orlicí

ÚSTÍ NAD ORLICÍ – Přijďte se zapojit do veřejné diskuze za účasti autorů vítězného návrhu v soutěži Galerie Perlou, která proběhne zítra v Malé scéně od pěti hodin odpoledne. Ve foyer Roškotova divadla jsou od ledna vystaveny všechny soutěžní návrhy.

V loňském roce město vypsalo architektonickou soutěž Galerie Perlou, kde hodnocení proběhlo v říjnu. První cenu získal návrh brněnského architektonického ateliéru CHYBIK+KRISTOF ASSOCIATED ARCHITECTS s.r.o. „Podle jejich návrhu by se další část areálu bývalé textilky Perla 01 mohla proměnit v galerii moderního umění, které rozšíří centrum města a možnosti trávení volného času. Vedle výstavní galerie má v objektu vzniknout i edukační prostor a kabinet textilu, který by vyzdvihnul odkaz na textilní historii města. V přízemí je navržena kavárna, která je propojená s novým veřejným prostorem, jeho dominantou je zachovalý tovární komín,“ uvedlo město Ústí nad Orlicí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V soutěži se sešlo osmnáct přihlášek, kde vybrala odborná porota pět účastníků, kteří předložili své návrhy. Z nich odevzdali čtyři, kteří soutěžní návrhy odprezentovali a byli ohodnoceni anonymně. Po jejich zhodnocení se porota rozhodla udělit první a druhou cenu, třetí cena udělena nebyla. První cenu porota doporučila udělit ateliéru architektů Ondřeje Chybíka a Michala Krištofa se svým odvážným přístupem.

Navrhováno je vhodné propojení provozu galerie, včetně vnitřního veřejného prostranství s veřejnými prostranstvími s náměstím před Domem dětí a mládeže a umožnění průchodu vnitřním náměstím. Během ledna a února si lze ve foyer Roškotova divadla prohlédnout všechny soutěžní návrhy.