Ve Vysokém Mýtě vyroste nové technické muzeum

Zdroj: Krajský úřad Pardubice

VYSOKÉ MÝTO – Ve školním areálu v ulici Kpt. Poplera začne stavba Technického muzea Pardubického kraje. Po jeho otevření návštěvníci získají názornou představu o historii karosářství a o práci dalších firem z regionu jako je Transporta Chrudim, Orličan Choceň a další.

Do Regionálního muzea dorazili ve čtvrtek odpoledne hejtman Pardubického kraje Martin Netolický s ředitelem muzea Jiřím Junkem, kde řešili další kroky k jeho vybudování. „Využitím školního areálu v ulici Kpt. Poplera ve Vysokém Mýtě se zabýváme několik let také v souvislosti s rozvojem našeho regionálního muzea, které nezbytně nutně potřebuje ve městě prostory pro svůj další růst a exponáty. Nyní jsme z prostorových důvodů nuceni využívat různé skladovací prostory, které nejsou pro tyto účely často ani příliš vhodné,“ sdělil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Kraji se podařilo získat přes sto čtyřicet milionů korun z Národního plánu obnovy v rámci výzvy, zaměřené na rozvoj regionálních kulturních a kreativních center.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Vedle stavební části se uvažuje i o vyhledávání dalších exponátů, které se stanou ozdobou sbírek.