Za jeden večer se zatoulali dva senioři. Jak vše dopadlo?

Zdroj: Pixabay

PARDUBICE – Víkendový večer se strážníkům nesl v duchu ztracených seniorů. V Lázních Bohdaneč rodině zmizel dvaasedmdesátiletý muž. Další oznamovatel zase našel u domu zmateného jednasedmdesátiletého souseda v tričku.

První senior odešel od rodiny z domu jen v bačkorách. Strážníci právě vyhlašovali pátrání, když v tom jim přišlo oznámení od ženy, která v Pardubicích na Stavařově našla seniora. „Ten nebyl schopen odpovědět ani na to, jak se jmenuje. U sebe v bundě měl naštěstí poštovní poukázku,“ uvedl mluvčí městské policie Jiří Sejkora. Podle ní se strážníkům podařilo zjistit, že jde o správného muže. Hlídka ho odvezla zpátky domů rodině.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

O dvě hodiny později, chvíli před půlnocí, našel oznamovatel u domu svého souseda v tričku. Muž ho tedy vzal do chodby a zabalil do deky. Senior nedokázal odpovědět ani na jednoduché otázky. „Na místo proto strážníci přivolali i záchrannou službu, která nakonec muže odvezla do nemocnice,“ sdělil Sejkora. Hlídka dala vědět rodině, že je potřeba se postarat o psa, který zůstal v bytě sám.