Základní škola Závodu míru má novou jídelnu a hospodářskou budovu

Zdroj: Krajský úřad Pardubice

PARDUBICE – Žáci základní školy Závodu míru si mohou vychutnávat obědy ve zcela nové jídelně. Nové podoby se dočkala i hospodářská budova včetně skladů a zázemí pro personál.

Dělníci na modernizaci pracovali od srpna minulého roku. Rekonstrukce trvala pět měsíců. „Kapacita stravovacího provozu a zázemí je nyní 550 jídel denně s tím, že do pár týdnů bude rozšířena nabídka obědů, kdy si děti mohou vybírat ze dvou jídel,“ objasnil náměstek pro školství a finance Jakub Rychtecký.  Nové gastrotechnologie přinese škole úspory časové i provozně ekonomické, o které se postarají zejména nové spotřebiče včetně moderní granulové myčky.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Novou podobu dostala také hospodářská budova školy. „V hospodářské části byly kompletně vyměněny rozvody a odpady, personál má nyní k dispozici zcela nové zázemí se šatnami a rekonstruovány byly také veškeré sklady a místnost, kde se nacházejí mrazáky,“ řekl náměstek hejtmana Pardubického kraje Jan Hrabal.