Celníci odhalili auto s tajnou schránkou k pašování zboží

Pašované zboží Zdroj: Celní správa pro Pardubický kraj

PARDUBICKÝ KRAJ – O tom, že se dá v autě ukrýt a přepravit sedmdesát jedna tisíc krabiček cigaret se o víkendu přesvědčili celníci. Hlídka mobilního dohledu zastavila v obci Koclířov auto, které mělo za zadními sedadly vybudovanou tajnou schránku.

Hlídka vyzvala řidiče auta Volkswagen Passat litevské imatrikulace k otevření zadní části vozu. „Zkušenému oku celníků neuniklo, že zavazadlový prostor auta je oproti stejným autům dané třídy nezvykle malý. Po odklopení zadních sedadel objevili tajnou schránku vybudovanou k pašování zboží,“ sdělila mluvčí Celního úřadu Ludmila Říhová Zezulová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Uvnitř se skrývalo tisíce krabiček cigaret bez platné tabákové nálepky. Celkový únik na spotřební dani vyšplhal na dvě stě čtyřicet devět tisíc devět set dvacet korun. Za únor je to už třetí záchyt cigaret pardubických celníků

Celníci předali případ k dalšímu šetření odboru pátrání Generálního ředitelství cel. Řidiči hrozí obvinění z trestného činu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby.