Obnova neratovské aleje u Lázní Bohdaneč proběhne na etapy

Alej Zdroj: Krajský úřad Pardubice

PARDUBICKÝ KRAJ – Obnovení neratovské aleje potrvá desítky let. Ochránci přírody se zástupci kraje našli způsob, jak provést opravu silnice a obnovit stromořadí.

Neratovská alej je lemována stovky let starým stromořadím, jehož kořeny narušují silnici a břehy Opatovického kanálu. Celá akce je rozplánována na několik etap. Než se staré stromy pokácí, bude zasazeno nové stromořadí dubů letních. „Silnice se posune dále od Opatovického kanálu, aby neničila tuto významnou památku,“ uvedl projektant Jiří Stránský z projekce dopravních staveb.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

První etapa se dělí na dva úseky, kdy se začne provádět rekonstrukce mezi sjezdem k Rybničnímu hospodářství po centrum obce Neratov. V prvním úseku, vedoucím od sjezdu k Rybničnímu hospodářství až po výhybnu hospody U Čochtana, začne rekonstrukce silnice včetně výměny zemin v podloží a oprava propustků. Ve druhém úseku od výhybny u hospody U Čochtana po centrum Neratova dojde k obnově krytové vrstvy a sanaci krajů silnice.

U křižovatky z Lázní Bohdaneč do Neratova se plánuje přestavba na okružní křižovatku, čímž se zvýší bezpečnost a plynulost provozu. Stavební schválení první etapy silnice se plánuje do prázdnin letošního roku a vegetační úpravy do konce prázdnin.