Část třídy Míru v Pardubicích čeká plánovaná rekonstrukce

Třída Míru Zdroj: Město Pardubice

PARDUBICE – Úsek třídy Míru od křižovatky se Sladkovského ulicí po světelnou křižovatku u Masarykova náměstí se koncem března začne opravovat. Chodníky pro chodce zůstanou průchozí, MHD však nepojede.

Plánovaná rekonstrukce třídy míru začne 27. března a veškeré práce mají trvat patnáct týdnů, zhruba do půlky července. „Omezení, která s sebou rekonstrukce přinese, se bude týkat jen komunikace, chodníky v rekonstruovaném úseku zůstanou pro veřejnost průchozí,“ řekl náměstek primátora Jan Hrabal. Stávající dlažba se rozebere, vymění výplň, kterou nahradí vysokopevnostní spárovací hmota a poté vrátí zpět. „Díky výměně podlaží by měl být povrch opravené třídy Míru stabilnější a jeho nosnost vyšší,“ dodal Hrabal.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V průběhu stavebních prací bude Pernerova ulice ústící na třídu Míru obousměrná a doplněna o výhybny. V rekonstruovaném úseku nepojede ani pardubická MHD, ta pojede přes Sukovu třídu. Omezení se dotkne hlavně linek č. 2 a 3, kdy zastávky Třída Míru a Masarykovo náměstí budou zrušeny bez náhrady.

Linka číslo 27 obslouží zastávku Náměstí Republiky jako náhradní za zastávku U Grandu a Masarykovo náměstí jako náhradní za zastávku Třída Míru. Odklony budou i na nočních linkách číslo 98 a 99. Podrobné informace získáte na dotčených zastávkách a zde