Řidič narazil u letiště do svodidla. Kamna zapálila dílnu v Chrudimi

Nehoda u letiště Zdroj: HZS Pardubice

PARDUBICKÝ KRAJ – V sobotu řešili hasiči nehodu auta u letiště v Pardubicích a požár dílny v obci Louka u Vrbatova Kostelce. Řidič skončil v péči záchranné služby a majitel kamen porušil předpisy.

V dopoledních hodinách narazil řidič auta do silničního betonového svodidla. „Zkouška pevnosti nedopadla dobře pro nikoho ze zúčastněných. Betonové svodidlo prasklo, z vozidla vlivem poškození unikly provozní kapaliny a řidič byl ošetřen zdravotnickou záchrannou službou,“ popsal mluvčí hasičů Miroslav Polák. Hasiči provedli na autě protipožární opatření a zasypali uniklé kapaliny sorpčním materiálem. Následně místo nehody předali Policii ČR.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Oznámení o požáru hobby dílny přišlo hasičům před druhou hodinou odpoledne. Dílna o rozměrech osm krát osm metrů vzplála od kamen. „Požár se šířil podél komínového tělesa do mezistropních prostor. Hasiči rozebrali střešní krytinu, aby mohli požár dohasit,“ uvedl Polák. Podle vyšetřovatele požáru prý majitel porušil předpisy na úseku požární ochrany, nepředložil revizi k instalaci spotřebiče. Škoda se vyšplhala na padesát tisíc korun.

Požár dílny Zdroj: HZS Pardubice