V Seči se chystají opravy kulturního domu. Na řadu přijdou i silnice

Zdroj: Město Seč

PARDUBICKÝ KRAJ – Kulturní dům, známý hlavně diskotékami a kulturními akcemi pro mladé, čeká rekonstrukce. Stavební práce jsou rozděleny na několik etap.

Kulturní dům slouží veřejnosti už od roku 1968. „Širší veřejnosti je známý především diskotékami a kulturními akcemi pro mládež. Technologie, ale také střecha či další vybavení dožívají, a proto město připravuje jeho rekonstrukci a osazení fotovoltaických panelů na střeše, které by snížily odběr elektrické energie i pro budovu obecního úřadu či technických služeb. Vzhledem k předpokládaným nákladům bude chtít město žádat o evropské či státní dotace,“ řekl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Loni také proběhla modernizace silnice II/337 ze Seče do Třemošnice. Jde o více jak osm kilometrů dlouhý úsek na trase Třemošnice, Podhradí, Starý Dvůr, Kraskov, Žďárec u Seče a Seč.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Opraví se i místní komunikace směrem na Hoješín včetně veřejného osvětlení vesnice Prosíčka, Kraskov a městečka Počátky. Další plány se týkají oprav Autokempu Seč Pláž, kde vznikne solární systém pro ohřev užitkové vody.