Evangelický kostel v Čenkovicích v budoucnu poslouží veřejnosti

Zdroj: Pixabay

PARDUBICKÝ KRAJ – Bývalý evangelický kostel v Čenkovicích se po plánovaných opravách otevře veřejnosti. V budoucnu poslouží pro veřejné akce, koncerty, přednášky a besedy.

Evangelický kostel vlastní od roku 2021 manželé Morávkovi, kteří se ho plánují zachránit a oživit. Plány projednali s hejtmanem Martinem Netolickým. „Manželé Morávkovi koupili evangelický kostel u sjezdovky v Čenkovicích v roce 2021 a postupně řeší jeho úpravy a otevření veřejnosti. Prozatím dokončili vyklizení a vyčištění kostela, drenáž obvodového zdiva a zpevnění základů. Zároveň založili spolek na obnovu kostela a registrovali objekt do seznamu brownfieldů, což je jeden z předpokladů pro žádosti o dotace,“ uvedl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Kostel se upraví tak, aby sloužil veřejným akcím. Vznikne také galerie věži, určená prezentaci regionálního umění. Součástí objektu se stanou tři apartmány pro rekreaci veřejnosti. Na plánované úpravy dostaly manželé Morávkovi souhlas od památkářů.