Vodáci těšte se, do Pardubic povede vodácká stezka. Propojí Pardubice s Hradcem Králové

Zdroj: Pixabay

PARDUBICE – Do krajského města by v budoucnu mohla vést vodácká stezka o délce osmdesát kilometrů. Spojí Pardubice s Kostelcem nad Orlicí či Borohrádkem.

Plánovaná Východočeská vodácká stezka pomůže využití potenciálu řek naplno. „Je příležitostí, jak oslovit vodáckou veřejnost a získat nejen pro město Pardubice, ale i pro celý region nové návštěvníky. Příležitost by to jistě byla také pro subjekty působící v oblasti pohostinství a ubytovacích zařízení,“ objasnil náměstek primátora města pro cestovní ruch René Živný. Spolu s rozvojem vodáctví se rozvíjí i půjčovny a servisy pro vybavení.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Jedno z vodáckých zázemí může být na Cihelně ve vazbě na rekonstruovaný park Na Špici. Plánuje se zde vodácká stezka, dlouhá přes osmdesát kilometrů. Zatím chybí vytvoření třech zázemí na trase z Kostelce nad Orlicí či Borohrádku, přes Týniště nad Orlicí, Nepasice, Hradec Králové a Vysokou nad Labem až do Pardubic. V současnosti se pracuje na nové územní studii pro park Na Špici, kde je možné umístit jednu ze zastávek pro vodáky.

Po finanční stránce jde o projekt, nevyžadující vysoké vstupní finance. Z hlediska infrastruktury stačí vybudovat nástupní a výstupní místa a vodácká tábořiště.