Vydejte se za opeřenými kamarády do poličského muzea a galerie

Zdroj: Pixabay

POLIČKA – V poličském muzeu a galerii se v sobotu uskuteční jarní výstava nazvaná Ptáci – poslové jara. Od půl desáté do půl páté odpoledne na vás čeká bohatě nabitý program, který si užijete s dětmi i vy.

S vašimi ratolestmi se pobavíte u několik aktivit současně a je jen na vás, v jakém pořadí je obejdete. Vytvoříte si například krmivo pro ptáčky nebo jarní vrkoč. S sebou si nezapomeňte vzít svůj oblíbený květináč nebo hrneček. „Dále zjistíte zajímavosti z ptačí říše, nahlédnete pod mikroskop nebo se zamyslíte u vědeckých pokusů s vejci. Pochutnáte si také na tematické svačince a vyzkoušíte všechny hry a zkoušky z jarní výstavy Ptáci – poslové jara.“ doplnila muzejní edukátorka Simona Valachová. Odpoledne si poslechnete Pohádku ptačí v podání profesionálního loutkového divadla PUK.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Celá akce vyvrcholí vystoupením dravců. Obratností a důstojností vás okouzlí živí orli, káňata, jestřábi, sokoli, sovy a sup. Uslyšíte o nich spoustu informací a bude možnost se i s dravcem vyfotit! Dravce do Poličky přiveze sokolnická skupina Vancos. Více se dozvíte zde.