Pro návštěvníky a občany České Třebové se chystá padesát sdílených kol

Zdroj: Město Česká Třebová

ČESKÁ TŘEBOVÁ – Od konce dubna můžete využívat sdílená kola, která jsou umístěna na patnácti stanovištích různě po městě. Před použitím bicyklu je třeba si stáhnou aplikaci Nextbike.

Kola Nextbike mají sedm převodových stupňů a jejich pevná konstrukce zahrnuje přední košíček na odložení menších tašek. Místa, odkud můžete na kole vyrazit, a pak ho vrátit, se nachází na frekventovaných stanovištích po celém městě. Jejich mapa je v mobilní aplikaci Nextbike, v mapovém portálu na webu města nebo v květnovém čísle Českotřebovského zpravodaje. „Já osobně vnímám přínos sdílených kol hned ve třech sektorech, kterým se na radnici věnuji. Pohyb na kole je ekologický, prospěje zdraví našich občanů a zároveň by mohl ulehčit automobilové dopravě ve městě. Za důležité považuji také to, že projekt bude spolufinancován z programu Pardubického kraje,“ uvedla místostarostka města Petra Válková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Po přihlášení do aplikace je nutné nahrát kredit padesát korun. Prvních patnáct minut jízdy je zdarma, pokud ale od předchozí jízdy uplynulo alespoň deset minut. Každá půl hodina stojí dvacet pět korun. Po šesti hodinách se pak při přesažení limitu tři sta korun kolo automaticky uzamkne.