I letos o letních prázdninách mohou rodiče umístit své děti do některé z mateřských školek v Pardubicích

Zdroj: Pixabay

PARDUBICE – Rodiče mohou v červenci a srpnu své děti umístit do některých mateřských škol, které zůstanou otevřené i v průběhu letních prázdnin. Jejich provoz zůstane stejný, jako v uplynulém roce.

Ve městě jsou pro mateřské školy stanovené vyhláškou tři školské obvody. Při plánování prázdninového provozu se rozhodlo tak, že v každém obvodu budou v každém týdnu otevřené některé mateřské školy. „Současně jsme během plánování brali do úvahy zkušenosti s obsazováním mateřských škol v minulých letech. Většina mateřských škol bude v průběhu prázdnin otevřena čtyři týdny,“ uvedl náměstek primátora pro školství Jakub Rychtecký.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Seznam otevřených mateřských škol s jejich prázdninovým provozem najdete v pardubických mateřských školách a také zde. Pokud budou rodiče chtít dát dítě o prázdninách do jiné pardubické mateřské školy, než kam chodí, musí si tam podat žádost 17. 4. 2023. Přednost mají přihlášky dětí z mateřských škol, které jsou ve stejném obvodu. Rodiče si tedy musí vybrat nejlépe školku ve spádovém obvodu bydliště. Od 28. srpna 2023 se otevřou už všechny mateřinky, s výjimkou těch, na kterých probíhají náročné rekonstrukce. Patří mezi ně mateřská škola na nábřeží Závodu míru 1961 a polabinská mateřinka v ulici Mladých 158.