VIDEO: Cizinec ujížděl policii přes lesy a pole. Nakonec narazil do stromu

Zdroj: Policie ČR Pardubice

CHRUDIMSKO – Pondělní policejní kontrola auta se proměnila v noční honičku. Dvaatřicetiletý cizinec policistům ujížděl z Chrudimi do Heřmanova Městce až nakonec nezvládl zatáčku. Nyní mu hrozí tučná pokuta a zákaz řízení.

Po jedné hodině v noci chtěla hlídka zkontrolovat projíždějící auto Škoda Octavia. „Na služebním vozidle rozsvítili nápis STOP a použili světelné a zvukové zařízení. Řidič začal z Chrudimi ujíždět směrem na Markovice, kde policisté museli při pronásledování jet rychlostí až 120 km/hod. Následně ujížděl přes Bylany směrem na Heřmanův Městec, kde už měli kolegové na tachometru rychlost přes 150km/hod,“ popsala mluvčí policie Dita Holečková. V Heřmanově Městci muž odbočil z hlavní silnice do parku, ale ani tam na lesních a polních cestách se nechtěl vzdát. Následně vyjel mimo komunikaci a narazil do stromu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Policisté nyní zjišťují, proč ujížděl a proč odmítl test na alkohol a drogy. Řidič navíc nevlastní řidičský průkaz skupiny B. Policisté muži zadrželi řidičský průkaz vydaný v cizím státě a celou situaci oznámí příslušnému správnímu orgánu. Za řízení auta bez odpovídající skupiny řidičského oprávnění, odmítnutí podrobení se vyšetření, zda při řízení nebyl pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky a za neuposlechnutí výzvy k zastavení mu hrozí pokuta až padesát tisíc korun a jeden až dva roky zákazu řízení.