Na silnici se prohánělo stádo koní a na cizím pozemku se objevily dvě kozy

Zdroj: Pixabay

PARDUBICKO – Hned dva případy zvířat na silnici řešili včera policisté na Pardubicku. Mezi obcemi Kozlov a Pazucha pobíhali po silnici čtyři koně a v Chrudimi někdo uvázal k cizímu plotu dvě kozy, které měly přístup do silnice.

Po prvním oznámení o stádu koní na louce u silnice na místo vyrazili policisté z Litomyšle. „V té chvíli už byl na místě také jejich majitel, který si koně zajistil. Policisté celou událost vyřešili na místě pokutou a poučením majitele,“ popsala mluvčí policie Iveta Kopecká.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

O hodinu později jeli chrudimští policisté ke dvěma odloženým kozám, které někdo uvázal na oznamovatelův pozemek. Kozy měly volný pohyb do vozovky a navíc mu okusovaly živý plot. Před příjezdem policistů si zvířata zamotala popruhy v keři, a tím si úplně omezila pohyb. Díky místní znalosti policisté okamžitě věděli, kdo kozy přivázal. Jejich majitele kontaktovali a celou událost oznámili příslušnému správnímu orgánu k dalšímu řešení.