Prohlédněte si společnou výstavu manželů Hoškových v Městské galerii

Zdroj: Město Vysoké Mýto

VYSOKÉ MÝTO – V Městské galerii si můžete od zítřka až do 7. května prohlédnout práce manželů Marty a Pavla Hoškových, kteří poprvé vystavují společně. Na výstavě s názvem Za čárou uvidíte jemné kresby a malby Martiny a Pavla a prostorové objekty z různých materiálů.

Výstava začne ve čtvrtek v pět hodin odpoledne. Pokud ji nestihnete, můžete přijít na komentovanou prohlídku s autory, která proběhne 20. dubna v pět hodin. „Ač oba rodilí Moraváci, usadili se před dvěma dekádami ve Vysokém Mýtě. Marta učí na zdejším gymnáziu výtvarnou výchovu. Vede svůj Ateliér pod střechou pro zájemce z veřejnosti. Je aktivní členkou spolku proMejto, který se zabývá urbanizmem a architekturou ve městě. Pavel vyučuje v Litomyšli na fakultě restaurování v přípravném ateliéru pro specializované obory. Zabývá se restaurováním kamene,“ uvedla kurátorka Městské galerie Iveta Danko.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Hoškovi se seznámily na Střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti, odkud se po maturitě vydaly do Prahy. Marta studovala v ateliéru sochařství u Kurta Gebauera na Vysoké škole uměleckoprůmyslové, Pavel absolvoval Akademii výtvarných umění v sochařském ateliéru Jindřicha Zeithammla.