V České Třebové se plánuje stavba nové výjezdovky Zdravotnické záchranné služby

Zdroj: ZZSPAK

ČESKÁ TŘEBOVÁ – Nová výjezdová základna záchranky má posílit dostupnost rychlé pomoci mezi městy Česká Třebová a Svitavy. Vznikne u silnice na výjezdu z města, kde se kříží silnice spojující Lanškroun a Svitavy.

V oblasti České Třebové se zvýšil počet výjezdů, což vyžaduje aktivaci výjezdových skupin z Litomyšle, Ústí nad Orlicí a Svitav. „Proto jsme se rozhodli, že prověříme možnosti výstavby základny přímo v České Třebové, která je nejen významným železničním uzlem, ale je zde řada průmyslových areálů a sportovišť, například areál Peklák, kde dochází často k vážným zraněním,“ uvedl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Pozemek na stavbu musí být dopravě velmi dobře přístupný, pro možnost rychlého výjezdu záchranky na hlavní silnice. Vybrán je pozemek u benzinky na výjezdu z města směrem na Třebovice a křížení se silnicí I/34, která spojuje Svitavy a Lanškroun. „Na nákup pozemků byl zpracován znalecký posudek, který je pro nás závazným v rámci jednání o pořizovací ceně. Celkem se jedná o 2 634 metrů čtverečných, které jsou ohodnoceny znaleckým posudkem  kolem pěti milionů korun,“ dodal Netolický.