VIDEO: Opilého muže bez řidičáku zadrželi policisté. O pár hodin později řídil znovu

Ilustrační foto Zdroj: Pixabay

CHRUDIMSKO – Čtyřiatřicetiletý muž si z policejní kontroly hlavu nelámal a řídil po vlivem alkoholu rovnou dvakrát po sobě. V pondělí se ve tři čtvrtě na šest odpoledne proháněl Chrudimí bez řidičáku a se skoro dvěma promile alkoholu v dechu.

Policisté zastavili auto značky Ford Focus a nestačili se divit. „Lustrací osoby zjistili, že řidič není držitelem platného řidičského oprávnění. Následná lustrace vozidla odhalila, že vozidlo mělo propadlou technickou kontrolu. Dechová zkouška se u muže ukázala jako pozitivní,“ vyjmenovala mluvčí policie Andrea Muzikantová. První dechová zkouška ukázala hodnotu 1,88, druhá 1,92 promile. K požití alkoholu se muž přiznal. Policisté řidiče převezli na obvodní oddělení a zakázali mu další jízdu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Zákaz jízdy si muž k srdci nevzal. Ani nevystřízlivěl a o pět hodin později po jedenácté hodině večer ho policisté z hlídkové služby chytili mezi obcemi Kočí a Hrochův Týnec. Hlídce se svěřil, že už byl jednou kontrolován v podnapilém stavu a přiznal požití třech piv. Policisté muže eskortovali na chrudimské obvodní oddělení a poté ho umístili do cely. Následně zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

O den později policisté řidiči sdělili podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky ve zkráceném přípravném řízení. V případě odsouzení mu hrozí vězení na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.