Na sídlišti A. Slavíčka začaly opravy chodníků. Uzavřou se některá parkovací místa

Zdroj: Pixabay

SVITAVY – Na sídlišti Antonína Slavíčka od prvního dubnového týdne nezaparkujete. Začíná rekonstrukce chodníků a parkovacích míst v rámci projektu „Velká dešťovka“.

Propustný povrch umožní retenci a lépe vsákne dešťovou vodu do půdy pod řešeným povrchem. Ve městě vytipovali celkem dvanáct míst, ve kterých proběhlo dvacet dva  průzkumných vrtů. „Jejich cílem bylo ověření podloží v rámci plánované výměny povrchů stávajících zpevněných ploch a realizace vsakovacích zkoušek ve vrtech, a to za účelem ověření vsakovací schopnosti horninového prostředí pod projektovanými plochami,“ uvedla mluvčí města Kateřina Kotasová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Požadavky k zisku dotace splnily pouze tři lokality, a to sídliště Antonína Slavíčka, sídliště u nádraží (M. Majerové) a ulice 5. května (u hřbitovní zdi). Od včerejšího dne začala rekonstrukce chodníků a parkovacích míst na sídlišti Antonína Slavíčka. Práce potrvají do konce června. Od zhotovitele dostanete postupně informace o uzavření jednotlivých úseků, kde nebude možné v průběhu prací parkovat. V příštím roce dojde k rekonstrukci zbývajících dvou lokalit.