Na základních školách a gymnáziu proběhly v březnu školská fóra

Moravská Třebová Zdroj: Město Moravská Třebová

MORAVSKÁ TŘEBOVÁ – Studenti základních škol a gymnázia v Moravské Třebové dostali možnost vyjádřit svůj názor na dění ve škole i ve městě na školském fóru. Diskutovali o zlepšení na školách a životě ve městě.

Pod záštitou Národní sítě Zdravých měst ČR proběhla v půlce března školská fóra. Své návrhy na zlepšení mohli žáci a studenti projednat s místostarostou města Václavem Dokoupilem. „Během setkání bylo krásně vidět, že mladí mají přehled o dění ve městě. Zajímají se nejen o čistotu a pořádek v ulicích, údržbu zeleně, opravy budov, ale i o rozšíření sběrných míst na použitý elektroodpad nebo výstavbu cyklostezek vedoucích do okolních obcí,“ řekl místostarosta města Václav Dokoupil.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Probírala se i Knížecí louka, která je také oblíbeným místem k odpočinku i sportovním aktivitám. Pořádání školních fór dává prostor studentům vytvářet si vztah k rodnému městu a pochopit principy jeho rozvoje.