VIDEO: Agresor s nožem napadl muže v Chrudimi! Pak šel krást do obchodu

Zdroj: Pixabay

CHRUDIMSKO – Hned ze tří trestných činů obvinila policie dvacetiletého mladíka již druhý den po zadržení. 7. března napadl v bytě kamaráda a minulou středu kolem třetí hodiny odpoledne na Palackého třídě zaútočil na cizího muže. Nebál se pokračovat a v obchodě odcizil balení zapalovačů.

Na místo incidentu ihned dorazily hlídky policie. Agresor pro ně ale nebyl neznámý. „Mladík měl napadnout a vyhrožovat osmatřicetiletému muži, po kterém požadoval cigarety. Po odmítavé reakci poškozeného mělo dojít k jeho fyzickému napadení, které směřovalo do hlavy. Poškozenému měl vyhrožovat, že pokud se k němu otočí zády, tak do něho vrazí nůž,“ vysvětlila mluvčí policie Andrea Muzikantová. Poškozený se pokusil utéct, po několika metrech ho ale mladík opět napadl. Poškozenému se ho podařilo od sebe odstrčit, útočník ale vytáhl z kapsy nůž a několikrát se jím po muži ohnal. Ten začal utíkat a nakonec se schoval v jedné prodejně. Po napadení se ještě útočník vydal do prodejny, kde odcizil u pokladny balení zapalovačů a při odchodu poškodil skleněnou výplň dveří. V posledních třech letech již byl za krádež odsouzen.

Jak nakonec dopadl?

Policisté útočníka po pár minutách od oznámení za použití donucovacích prostředků zadrželi a umístili do cely. Dechová zkouška u něj ukázala hodnotu 1,82 promile alkoholu. Kriminalisté ho hned další den obvinili z trestných činů nebezpečné vyhrožování, výtržnictví a krádeže. Rozšířili tím jeho trestní stíhání, které trvá od počátku týdne pro trestný čin loupeže ve spolupachatelství. K té došlo v jednom chrudimském bytě, kde s šestadvacetiletým známým „vymáhali“ údajný dluh jejich kamaráda. Po napadení jednoho z dvou kamarádů oběma odcizili mobilní telefony.

Soudce v pátek akceptoval návrh státního zástupce a obviněný skončil ve vazbě. V případ odsouzení mu hrozí deset let vězení.