Na pardubickém dostihovém závodišti začaly tréninky v parkurovém skákání pro veřejnost

Zdroj: Pixabay

PARDUBICE – Pardubické dostihové závodiště zahájilo letošní sportovní sezónu veřejnými tréninky v parkurovém skákání. Veřejné tréninky se konají ve ve čtyřech soutěžích. První můžete vidět už dnes od tří hodin odpoledne a druhý proběhne příští středu.

Jezdci s koňmi vám ukáží skoky na pískovém kolbišti v soutěžích parkuru do překážek vysokých sedmdesát, osmdesát, devadesát a sto cm. Do soutěže se mohou přihlásit všechny koně a jezdci. „Začínat se bude vždy ve tři hodiny odpoledne od nejnižší soutěže. Veřejné tréninky může zrušit pouze počasí, proto doporučujeme sledovat webové stránky a sociální sítě Pardubického závodiště,“ informovala PR manažerka Kateřina Anna Nohavová . Vstup je zdarma.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Parkurové skákání je olympijský sport, který se poprvé objevil v roce 1900 v Paříži. Do konce druhé světové války se mu věnovali spíše armádní jezdci, od 70. let už závodí muži i ženy. Rozpis tréninků v parkurovém skákání najdete zde