Dvě pobočky České pošty v Pardubicích zůstanou nakonec zachovány

Zdroj: Město Pardubice

PARDUBICE – Dvě pošty, které se měly zrušit, můžete nadále používat. Radnici se podařilo vybojovat, aby zůstala otevřená alespoň jedna pošta na pátém a třetím městském obvodu v ulici Jana Palacha a Na Drážce.

Na seznamu poboček, které měla pošta v plánu uzavřít, se v Pardubicích objevily pobočky v ulicích Na Drážce, Jana Zajíce, na náměstí Dukelských hrdinů, Jana Palacha, Dražkovicích, v ulici Komenského a generála Svobody v Rosicích. „Například zrušení pobočky v ulici Jana Palacha by pro naše obyvatele znamenalo značné komplikace. Jednak by tím byly zrušeny všechny pobočky v městském obvodu V, jednak je zrovna tato pobočka dopravně snadno obslužná a bezbariérová,“ uvedl primátor města Pardubic Jan Nadrchal. Nelze obvod nechat bez otevřené jediné pobočky.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Podařilo se vyjednat to, že místo uzavření pošty na ulici Jana Palacha se uzavře jedna z poboček České pošty u vlakového nádraží. Také pobočka na Drážce zůstane nakonec otevřena. Tím se snížil uvažovaný počet rušených provozoven v Pardubicích ze sedmi na šest. „Díky tomuto jednání zůstane v každém městském obvodu, ve kterém je v současnosti pošta, alespoň jedna pobočka zachována,“ dodal Nadrchal.