Odpočiňte si a načerpejte sílu o lázeňském víkendu litomyšlského muzea

Zdroj: Muzeum Litomyšl

LITOMYŠL – O posledním dubnovém víkendu si můžete tradičně posedět a odpočinout na slunečních terasách v muzeu. Uvidíte koupání otužilců před muzeem nebo se podíváte do Rodného bytu Bedřicha Smetany.

Na plážových lehátkách je možné po celý den relaxovat a načerpat novou energii. Od půl druhé odpoledne proběhne recesistické koupání otužilců z České Třebové v plavkách z minulých let v dřevěné kádi před budovou muzea. „Dětem i dospělým vřele doporučujeme k návštěvě také dětskou hernu a výstavu Do Brna široká cesta, která vás přiblíží kramářské písně se světskou tematikou,“ řekla muzejní pedagožka Renata Kmošková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Svoji duši si osvěžíte také návštěvou Rodného bytu Bedřicha Smetany, kde se uskuteční interaktivní program Muzicírování s Bedříškem. V bytě slavného skladatele si můžete i zahrát na dobovém koncertním křídle, a to nemusíte být ani profesionálním hudebníkem. Stačí, že máte v oblibě hudbu a hrajete na klavír. Otevře se pro vás i Portmoneum – Museum Josefa Váchala s velkolepou nástěnnou výzdobou. Další informace k soutěži a k jedenácté litomyšlské lázeňské sezoně najdete zde