VIDEO: Rekonstrukce Kunětické hory se chýlí ke konci. V severní části vyrostl nový prostor

Rekontrukce Kunětické hory Zdroj: Kunětická hora

PARDUBICE -Druhá část stavební rekonstrukce na Kunětické hoře finišuje. Proběhla řada úprav, včetně vzniku nového prostoru, o kterých se můžete přesvědčit už v průběhu měsíce května.

Úprav na Kunětické hoře proběhlo mnoho. Některých si ani nevšimnete, protože vypadají zcela přirozeně, ale stály mnoho úsilí a práce. Mezi ně patří fasády očištěné od novodobých nánosů s nápisy ze 17. století, očištěné kamenné prvky, vydláždění hliněného vnitřního nádvoří starou dlažbou a podobně. „Kromě jiného se tu nedávno našla hlinkou načrtnutá původní silueta zámku v Pardubicích, který Vilém z Pernštejna koupil krátce po Kunětické hoře. Mám radost, že památkáři posunuli tuto dominantu kraje zase o úroveň výše,“ poznamenal náměstek hejtmana Pardubického kraje pro kulturu Roman Línek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V severní části paláce také vyrostl nový kulturní prostor, ve kterém bude divadélko, výstavy a koncerty. Stále má ale charakter bývalého torza, který je zastřešen, ale už se do něho nedostanou kavky. K dispozici je i rozkládací pódium, stupňovité hlediště s potřebnou technikou se zázemím.