Oslavte přicházející Den Země v Klášterních zahradách v Chrudimi

Zdroj: Město Chrudim

CHRUDIM – Přijďte si příští úterý připomenout příchod jara a s ním spojený Den Země do Klášterních zahrad. Těšit se můžete na zajímavý program, který začne o půl desáté ráno a skončí o půl šesté večer.

Jaro se konečně objevilo a s ním je tady i Den Země. „Den, kdy bychom se měli zamyslet nad tím, jak se každý z nás chová k přírodě, která nás obklopuje a bez které by byl náš život smutný. Zkuste se každý na chvilku zamyslet, co přírodě dáváte a taky o tom, co si z ní berete,“ řekl mluvčí města Aleš Prokopec. Téma letošního ročníku je „Naslouchejme přírodě a vnímejme ji!“.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V rámci doprovodného programu se otevřou i dílny tradičních lidových řemesel. „Novinkou letošního ročníku bude naučná stezka pro děti s názvem – Přírodě blíže. Ta propojí 14 stanovišť. Děti se zde dozvědí informace z oblasti ochrany přírody, biodiverzity, koloběhu vody v přírodě,“ uvedla koordinátorka projektu Zdravé město a místní Agendy 21 Šárka Trunečková. Děti si mohou i zasoutěžit. Společně se také vytvoří Strom života, kde návštěvníci mohou zanechat otisk své ruky a napsat vzkaz a přání naší Zemi.

Předběžný pódiový program:

 9:30  Zahájení Dne Země

 9:45  „Vodnické pohádky“ – své vystoupení předvede loutkové divadlo AHOJ Libora Štumpfa

14:00  Muzikoterapeutická pohádka Markéty Havlové – Příběhy měsíční duhy – „Pohádka, co voní po heřmánku“

15:00  Hudební vystoupení žáků ZUŠ Chrudim

15:45  Kabaretní vystoupení Jana Petráše (Poplety) „Hej přírodo“

16:15  Hudební vystoupení kapely Pouta

Všechny podrobnosti programu se dozvíte zde