Celostátní přehlídka amatérského filmu České vize ve Svitavách právě začíná

Zdroj: Pixabay

SVITAVY – Na další ročník celostátní přehlídky amatérského filmu České vize a její krajské postupové kolo, se můžete přijít podívat už v sobotu. Po celý den vás čeká nabitý doprovodný program se slavnostní projekcí.

Dopoledne se můžete zúčastnit veřejného workshopu s Marianem Polákem, který povypráví o svém úspěšném filmu Jeseníky: království horské divočiny. „Film vznikal v podstatě na amatérské úrovni, a tak je vynikající case study pro naši přehlídku. Mimo to zasedne Polák, spolu s Dominikem Kalivodou a Markem Sklářem v odborné porotě,“ sdělila mluvčí města Kateřina Kotasová. Soutěžní projekce proběhne hned po obědě a na poli několika hodin zahlédnete společně s porotou soutěžní filmy z šesti různých kategorií. Po každém tematickém bloku se odehraje krátká beseda a rozbor s porotci.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Po skončení soutěžní projekce si účastníci i návštěvníci z veřejnosti zkusí filmový kvíz v klubu Tyjátr. Toho se může zúčastnit kdokoliv, stačí se jen přihlásit na facebookovou událost. Po vyhlášení je možnost neformální diskuze s porotci.

PROGRAM

  • 10:00 – workshop s Mariánem Polákem: case study filmu Jeseníky – království horské divočiny
  • 13:00 – 17:45 – soutěžní projekce a vyjádření poroty po každém bloku
  • 18:45 – vyhlášení soutěže v kině
  • 19:00–21:30 – filmový kvíz v klubu Tyjátr (pro účastníky Českých vizí zdarma)